Met je kinderen
Ben je op zoek naar de activiteiten voor volwassenen? Raadpleeg dan hier de 'Activiteiten' - webpagina.
Herfstvakantie: Workshop Kantklossen
In de vernieuwde opstelling Kant Ontrafeld vind je prachtige kantwerkjes, gemaakt in Turnhout.Wil je zelf ook eens proeven van dit bijzonder handwerk?
Buig je samen met docente Inge Deleu over een kantkussen en volg met kleurrijke draad en klosjes een hedendaags patroon.
Praktisch:
- Een aanbod voor alle leeftijden, vanaf 8 jaar.
- Dinsdag 28 oktober van 14 uur tot 17 uur
- In het Taxandriamuseum
- Boek hier je ticket. Je betaalt 20 euro // 15 euro als -18 jarige // 4 euro met UiTPAS kansentarief
Herfstvakantie: Workshop Magische Blauwdrukkunst
Kom mee experimenteren met cyanotypie.
Met planten uit de kruidentuin van het begijnhof, kant uit het Taxandriamuseum of drukvormen uit het Speelkaartenmuseum maak je eigen originele composities op lichtgevoelig papier. Het (zon)licht zorgt voor magische, blauw-witte kunstwerkjes.
Praktisch:
- Voor kinderen vanaf 5 jaar en hun favoriete volwassenen
- Donderdag 30 oktober van 14 uur tot 16 uur
- In het atelier van het Speelkaartenmuseum, of bij mooi weer in de museumtuin.
- Boek hier je ticket. Je betaalt 10 euro per deelnemend kind. Begeleidende volwassene(n) betalen ter plaatse enkel nog hun toegang tot het museum. (Kinderen onder de 18 jaar hebben gratis toegang)
- Voor de late beslissers: zolang er plaats is, kan je ook op het moment zelf nog aansluiten.
Een organisatie van het Speelkaartenmuseum, Taxandriamuseum en Begijnhofmuseum.
Kind met inktvlekken
- Boek een gids voor je groep op een zelfgekozen moment
- Ga zelf op pad met het pakket en de audiogids
- Boek een gids mét tolk Vlaamse Gebarentaal
Meer over Kind met inktvlekken
Ontdek 'Radio Taxandria (ook in VGT)
Een kantwerkster, een torenwachter en een archeoloog. Welke rol speelden zij in de geschiedenis van Turnhout en de Antwerpse Kempen? Via luisterverhalen of filmpjes in Vlaamse Gebarentaal nemen zij en veel andere personages je mee in hun verhaal. Na of tijdens je bezoek aan de verschillende kamers van het museum kunnen creatievelingen terecht in 'De Herberg' voor een knutselactiviteit, avonturiers trainen dan weer hun kruisboog-skills in de kelder.
De luisterverhalen vind je aan de telefoons in de museumkamers, voor de filmpjes in Vlaamse Gebarentaal vraag je meer info en/of een tablet aan de balie.
Herberg Taxandria
Jonge bezoekers hebben een eigen plek in het Taxandriamuseum. In 'Herberg Taxandria' kunnen ze tekenen, knutselen en zich verkleden!
© Hans Van Geel
Kruisboogschieten in het museum/in de tuin
Schieten in een museum, kan dat? In de kelder van het 16de-eeuwse Huis metten Thoren wel! Wees gerust, we gebruiken geen pijlen, maar kurkenstoppen. In de Jachtkamer zie je de kruisbogen nog aan de muur hangen. Al van in de middeleeuwen waren de heide- en bosgebieden in de Kempen een waar jachtparadijs voor de hertogen van Brabant. Test zelf een miniversie van een kruisboog uit!
Educatieve zoektocht
Kinderen van 10 tot 12 jaar kunnen de geschiedenis van onze stad en streek leren kennen via een zoektocht. De opdrachten zijn gevarieerd, interactief en gebaseerd op de verschillende personages van 'Hotel Taxandria'. De tocht kan individueel of in groepjes gedaan worden. De bijhorende brochure bevat bovendien leuke weetjes.
Prijs: 1 euro per zoektocht
De zoektocht kwam tot stand dankzij Lions Club Turnhout en de Koninklijke Geschied- en Oudheidkundige Kring Taxandria. Ideeweb zorgde samen met Creamus voor de uitvoering.